protetyka

stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna

to dział stomatologii, którego celem jest rehabilitacja, czyli odtworzenie utraconych funkcji żucia spowodowanych utratą zębów lub ich masywnym uszkodzeniem. Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust).

Jeżeli doszło do utraty zębów konieczne jest ich uzupełnienie. Każda nawet pojedyncza luka stwarza bowiem zagrożenie dla sąsiadujących z nią zębów. Mają one tendencję do pochylania się, a nawet przesuwania w kierunku wolnej przestrzeni. Ząb przeciwstawny wysuwa się z zębodołu, staje się „dłuższy”, a to z biegiem czasu może doprowadzić do jego utraty.
Większe braki w uzębieniu często są przyczyną patologicznego starcia pozostałych zębów, ich rozchwiania, a także schorzeń stawów skroniowo- żuchwowych. Dlatego, im wcześniej zostanie wykonana proteza, tym lepiej.

Dlaczego my

 • Pracują u nas ludzie z pasją.
 • Panuje przyjazna i rodzinna atmosfera.
 • Stawiamy na jakość.
 • Nieustannie się szkolimy.
 • Pacjenci są dla nas najważniejsi.

W zależności

od istniejących warunków w jamie ustnej, stosowane są różne rodzaje uzupełnień protetycznych.

Wśród protez zębowych można wyróżnić dwie zasadnicze grupy:

 • protezy stałe – są to uzupełnienia trwale umocowane na zębach własnych pacjenta, najczęściej za pomocą cementów. Do protez stałych należą: wkłady koronowo – korzeniowe, licówki, wkłady /nakłady (inlay/olany), korony i mosty protetyczne.
 • protezy ruchome – są to uzupełnienia wprowadzane do jamy ustnej i wyjmowane z niej przez pacjenta. Należą do nich: protezy szkieletowe, protezy acetalowę, częściowe i całkowite protezy osiadające.
 • Trafiłem do Asi z dosyć zaniedbanym uzębieniem, ale po kilku wizytach zmiana była ogromna. Przede wszystkim, to była przyjemność przychodzić do tak miłej i ciepłej osoby, która troszczyła się niezmiernie o stopień bólu i komfort pacjenta. Jestem bardzo zadowolony z jej usług i jestem przekonany, że dopóki będzie przyjmować pacjentów, do tego czasu moje zęby będą pod jej opieką! 🙂

  Jan Pieruń
  Jan Pieruń 19 grudnia 2015
 • Jestem ortodontyczna pacjentką dr. Joanny Pieczyńskiej - Mantyk. Pani doktor podjęła się u mnie leczenia ortodontycznego, którego nie chcieli podjąć się inni lekarze ( w latach 1997 - 1998 byłam leczona aparatami stałymi, jednak w tamtym czasie wada została jedynie skorygowana)... Pani doktor zastosowała u mnie najnowsze techniki ( jedną z nich było rozszerzenie mojej szczęki - to był pierwszy i najbardziej potrzebny etap leczenia ) a wynikiem tego jest coraz lepszy wygląd moich zębów. Wszystkim polecam dr. Asię

  Api A.
  Api A. 28 lutego 2013
 • Bardzo polecam Panią Joannę, najlepszy stomatolog na jakiego udało mi się trafić, jestem bardzo zadowolona z usług pani doktor, fachowa, miła, pełna ciepła i wyrozumiałości dla pacjenta osoba, wizyta przebiegła bez problemu. Pani Joanna jest osobą jak najbardziej godną zaufania i polecenia. Nie łatwo trafić na tak świetnego stomatologa. Pozdrawiam.

  Patrycja G.
  Patrycja G. 14 lutego 2015
Kontakt

Możesz wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search